Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Zabieg medyczno-pielęgnacyjny stóp

Czym się różni pedicure leczniczy od pedicure kosmetycznego?

Podolog nie moczy stóp podczas zabiegu, nie pracuje na skórze stóp rozmoczonej. Zaburza to obraz prawidłowy skóry, skutkujący przegapieniem autentycznych zmian nie widocznych na skórze oraz nadmierne usuwanie naskórka zrogowaciałego.

Podolog do zabiegu medyczno-pielęgnacyjnego używa specjalistycznych sterylnych narzędzi oraz jednorazowego użytku, eliminując ryzyko zakażeń grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych.

Przy zabiegach podologicznych wykorzystywane są odpowiednie techniki zgodne z zasadami, min. skóra jest opracowana w jednym kierunku. Odpowiednie preparaty są dostosowane do dolegliwości panujących na stopach z odpowiednim składem substancji aktywnych. Stopy, dzięki wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji domowej, odwdzięczą się, zachowując gładki i zdrowy wygląd na wiele tygodni.

Do wizyty podolog podchodzi holistycznie, co jest istotne podczas dokładnego wywiadu, który jest zawsze skrupulatnie przeprowadzony zanim dojdzie do zabiegu. Wiedza podologiczna z zakresu dermatologii, diabetologii, fizjoterapii, chirurgii, flebologii ułatwia wychwycenie nieprawidłowości w obrębie stóp, kierując pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

W naszej klinice zabieg podologiczny wykonywany jest bezboleśnie przez wykwalifikowany personel – podologów, a prawidłowe i konsekwentne postępowanie pozabiegowe pacjenta, ogranicza możliwości nawrotów dolegliwości na stopach.

GWARANCJA skutecznej profilaktyki w obrębie stóp bez względu na wiek i płeć Pacjenta -to regularne zabiegi podologiczne.

Zabieg medyczno-podologiczny krok po kroku:

1.Diagnoza i omówienie zabiegu.

Rozpoznanie zmian w obrębie paznokci, skóry i biomechaniki stóp, edukacja oraz omówienie i dobór najlepszej metody leczenia czyli odpowiednia terapia, dobór preparatów leczniczych lub pielęgnacyjnych zalecanych do domu.

2.Skrócenie płytki paznokciowej.

Skracanie paznokci przez podologa specjalistycznymi cęgami. Nieumiejętne obcinanie w domowym zaciszu na własną rękę może powodować bolesne komplikacje , takie jak np. wrastający paznokieć. Warto zaufać specjaliście .

3.Opracowanie paznokci.

Przy pomocy specjalistycznych frezów dobranych odpowiednio w zależności od rodzaju płytki paznokciowej w celu opracowania paznokcia.

4.Oczyszczenie wałów paznokciowych.

W zależności od paznokci „czyścimy” skórki znajdujące się wokół płytki paznokciowej lub na niej ,używając do tego celu odpowiednich profesjonalnych frezów i narzedzi.

5.Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stóp.

Przy pomocy narzędzi jednorazowego użytku opracowujemy podeszwę z zrogowaceń .Używając w zupełnie bezbolesny sposób , skalpela oraz kapturków ściernych.

6.Dobranie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego.

Aplikacja ,czyli nałożenie i wmasowanie przez podologa w stopy odpowiedniego preparatu dedykowanego dla danego typu skóry.

7.Zalecenia po zabiegowe .

Dobór odpowiednich preparatów do pielęgnacji domowej w celu długiego utrzymania efektu po zabiegu.

Ewentualne omówienie zaleceń w celu wyeliminowania przyczyn powstałych niedoskonałości na stopie.

Przypominamy, iż bezpieczeństwo pacjenta jest priorytetem, używam najlepszych środków dezynfekujących, a wszystkie narzędzia są sterylne lub jednorazowego użytku. Wizytę w gabinecie poprzedzamy dokładnym wywiadem z pacjentem w celu rzetelnego rozpoznania dolegliwości. Zaproponujemy najlepszy sposób terapii ustalając częstotliwość oraz koszty leczenia.

Co poczujesz po wykonaniu zabiegu medyczno-pielęgnacyjnego stóp przez podologa?

Jeżeli chcesz skonsultować niepokojące dolegliwości w obrębie stóp, nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej  Małgorzaty Brolik – tutaj znajdziesz szczegółowe informacje, jak do nas dojechać.

Zabieg medyczno-pielęgnacyjny stóp - podsumowanie:

Cena zabiegu: 170-330zł

Czas trwania zabiegu: 45-90 minut

Przygotowanie do zabiegu:

– przed zabiegiem nie należy stosować preparatów złuszczających.

Zalecenia pozabiegowe:

– regularne wizyty w gabinecie co 4-6 tygodni,

– stosowanie odpowiednich preparatów dedykowanych przez podologa (nawilżającego lub regenerującego) 2 razy dziennie,

– nie używanie preparatów złuszczających w tym skarpetek z kwasami, pumeksów i tarek,

– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp (czyli inne ułożenie stopy) – zalecam badanie stóp u fizjoterapeuty,

– ważna jest zdyscyplinowana współpraca z pacjentem stosującym się ściśle do zaleceń podologa.

Przeciwwskazania:

– problemy z krzepliwością krwi,

– nieunormowana cukrzyca.

Zapraszamy do naszej kliniki: