Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Usuwanie odcisków

Czy czujesz świdrujący niemiłosiernie ból przy każdej nierówności i kroku? Coś drażni i kłuje? Jakby gwóźdź się wbijał, czy nawet kolec róży, gdy idziemy i nic nie pomaga?

Dobrze trafiłeś, pomożemy nie tylko usunąć odcisk, ale również przyczynę powstawania. Jeżeli chcesz więcej wiedzieć przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest odcisk?

Bolesny punkt, który powstaje w warunkach trwałego przesadnego ucisku – to właśnie odcisk.

Odciski mogą występować na stopie w różnych miejscach, wyróżniamy aż 9 rodzajów odcisków. Często mylone są z brodawkami (potocznie zwanymi kurzajkami). W domowych warunkach nie należy eksperymentować z preparatami aptecznymi, których składnikami aktywnymi są min. kwasy, co w połączeniu z uciskiem i tarciem przyczyniają się do powikłań, jakimi są stany zapalne.

Odciski najczęściej pojawiają się na stopach u osób z płaskostopiem poprzecznym oraz podłużnym .Umiejscowione mogą być na: nadgrzbietowej stronie palców( okolice stawów paliczkowych, zazwyczaj na małym palcu lub na drugim palcu),między palcami stóp ,sporadycznie w okolicy pięty oraz przodostopiu czyli okolice stawów śródstopno-paliczkowych.

Dlaczego odcisk boli?

Gdzieś ktoś kiedyś porównał odcisk do marchewki: „marchewka rośnie w głąb ziemi a odcisk „wrasta „głęboko w skórę”. Trafna metafora 😉 i tym samym uzyskujemy odpowiedź na  zadawane często pytanie  „Dlaczego odcisk boli?” Otóż wnikanie masy rogowej w głąb skóry powoduje ucisk na zakończenia nerwowe,

powodując silny ból. Odcisk to nic innego jak reakcja organizmu na  długotrwały ucisk twardego podłoża.Nie usuwane odciski mogą wnikać poza skórę właściwą i stać się przyczyną stanów zapalnych. Ból jaki towarzyszy np. przy przetaczaniu stopy ,zmusza do odciążenia stopy i ułożenia jej tak aby mniej czuć dyskomfort. Efektem jest nowy nawyk chodzenia -czyli zmieniamy chód ,na zły zaburzając całą dotychczasową biomechanikę stopy.

Czas terapii

Ilość zabiegów i czas terapii jest ciężko do oszacowania. Zazwyczaj jest wprost proporcjonalna do czasu ,jaki minął od chwili pojawienia się odcisku. Im dłużej zwlekamy z jego usunięciem tym trudniej jest go usunąć. Po wykryciu odcisku na stopie zalecamy jak najszybszą wizytę u podologa.

Jak podolog skutecznie usuwa odcisk?

Podolog usuwa odciski bezboleśnie, używając specjalistycznych narzędzi, a prawidłowe postępowanie pozabiegowe pacjenta ogranicza możliwość nawrotów.

Wyjątek stanowią trwałe zmiany w układzie kostnym stopy, są to miejsca : nieustannego ucisku , tarcia oraz drażnienia -powodujące ponowną odbudowę odcisku.

Po usunięciu odcisku przez podologa poczujesz:

Jeżeli zauważasz podobne zmiany na stopach – nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Powstańców Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Usuwanie odcisku - podsumowanie :

Cena zabiegu: od 100 zł.

Czas trwania zabiegu: 15-45 min.

Przygotowanie do zabiegu:

– nie stosowanie żadnych skarpetek złuszczających ani preparatów na odciski.

Zalecenia pozabiegowe:

– ustalane indywidualnie: noszenie odpowiednich odciążeń oraz stosowanie preparatów regeneracyjnych,

– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp (czyli inne ułożenie stopy) – badanie stóp u fizjoterapeuty i zastosowanie wkładek indywidualnych,

– zmiana obuwia: nie noszenie wąskiego buta oraz niskiego na czubkach (np.baleriny); wykluczenie obcasów.

Przeciwwskazania:

– problemy z krzepliwością krwi,

– nieunormowana cukrzyca.

Zobacz metamorfozę – Mały odcisk, duży problem.

Zobacz metamorfozę – Odciski a problemy z biomechaniką.

Zapraszamy do naszej kliniki: