Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Usuwanie modzeli i zrogowaceń

Czy dokucza Ci pieczenie na podeszwie stopy? Czy czujesz dyskomfort podczas chodzenia, a w dotyku odczuwasz zrogowaciały twardy naskórek, którego nie potrafisz się na stałe pozbyć? 
Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś. Prawdopodobnie masz na stopie modzele, a my pomożemy Tobie skutecznie pozbyć się tej dolegliwości na Twoich stopach. Do ich usunięcia najczęściej wystarczy jedna wizyta w gabinecie podologicznym. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się modzeli na stałe – zapraszamy do przeczytania artykułu poniżej.

Co to są modzele?

Modzele powstają jako mechanizm obronny skóry przed nadmiernym uciskiem (tzw. punkty stresu), spowodowanym nierównomiernym obciążeniem stopy oraz przeciążeniami. Dolegliwość przyjmuje postać nadmiernie zrogowaciałej skóry, tzw. hiperkeratozy. Do ich powstawania przyczyniają się deformacje w układzie kostnym (np. płaskostopie poprzeczne, paluch koślawy – hallux valgus), noszenie niewłaściwego obuwia oraz zbyt silne i dogłębne usuwanie zrogowaciałego naskórka.

Modzele najczęściej zauważamy na: paluchu,krawędzi stopy ( z przodu),pięcie oraz na podeszwie śródstopia (przód stopy -głównie głowa drugiej,trzeciej lub czwartej kości śródstopia)

Często są leczone dermatologicznie (krioterapia) lub chirurgicznie (wycięcie), co nie tylko nie eliminuje problemu, ale przyczynia się do powstania bolesnej blizny, która goi się czasami wiele tygodni.

Czy modzele bolą?

Modzele z reguły nie są bolesne, z czasem może się jednak pojawić pieczenie. Z powodu utraty elastyczności i nawilżenia skóry mogą pękać, dając dolegliwości bólowe. Pęknięcia mogą być również wrotami dla drobnoustrojów.

Czy wiesz, jak podolog może usunąć modzele na stałe?

Podolog używając specjalistycznych narzędzi i we współpracy z fizjoterapeutą i konsekwentnym Pacjentem, nie tylko BEZBOLEŚNIE usunie skutek, ale i przyczynę zmian poprzez prawidłowe ustawienie stopy.

Duże nieprawidłowości w układzie kostno-stawowym (obniżenie główek kości śródstopia )  uniemożliwia  stałego usunięcia modzeli.Jednak dzięki regularnym wizytom w gabinecie podologicznym oraz stosowanie się do zaleceń w pielęgnacji domowej możliwe jest utrzymanie stóp w dobrym stanie.

Czas terapii

Skuteczne i trwałe usunięcie modzeli jest jedynie możliwe w przypadku usunięciu na stałe przyczyn ich powstawania.Czas leczenia jest więc ciężko przewidzieć.

Specjaliści w naszej Klinice już na pierwszej wizycie usuną modzele i zrogowacenia .Taki zabieg jednak nie zatrzyma wzmożonej produkcji hiperkeratoz ( czyli zrogowaceń naskórka).

Po usunięciu modzela przez podologa poczujesz:

Jeżeli zauważasz podobne zmiany na stopach – nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Powstańców Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Usuwanie modzela - podsumowanie:

Cena zabiegu: od 100 zł.

Czas trwania zabiegu: 20-60 minut.

Przygotowanie do zabiegu:
– nie używanie tarek lub pumeksu ani środków chemicznych przed wizytą.

Zalecenia pozabiegowe:
– regularne wizyty u podologa co ok.4-6 tygodni,
– regularne stosowanie kremu/maści nawilżającej: 2 razy dziennie,
– zdiagnozowane nieprawidłowości w biomechanice stóp (czyli inne ułożenie stopy) – badanie stóp u fizjoterapeuty i zastosowanie wkładek indywidualnych,
– nie stosowanie skarpetek złuszczających, pumeksów i tarek.

Zapraszamy do naszej kliniki: