Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Doznałeś urazu paznokcia w wyniku ,którego ,jego część odpada lub podeszło powietrze ?Wakacje ,plaża ,wyjazd do SPA a Ty wstydzisz się pokazać stopy? Ślub ,ważna impreza a ty masz założyć sandałki? Myślisz co teraz? Dobrze trafiłeś…z pomocą przyjdzie Ci podolog. Jeśli chcesz więcej wiedzieć na temat rekonstrukcji paznokcia przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest rekonstrukcja paznokcia?

Zabieg rekonstrukcji płytki paznokciowej w naszej Klinice ,to nic innego jak nieinwazyjna i bezbolesna poprawa estetyki paznokcia z troską o zdrowie. Polega na wypełnieniu ubytków oraz braków wstępujących w  zniszczonej płytce paznokciowej z wykorzystaniem jednej z wielu metod dostępnych na rynku. Mimo ,iż zabieg wiąże się z częściowym zdjęciem płytki paznokciowej , to nie jest żadnym dyskomfortem dla pacjenta.

Nasi specjaliści wykonują rekonstrukcje na najwyższej jakości produktach medycznych. W tym przypadku bardzo uniwersalną i bezpieczną metoda jest UNGUNISAN Classic.

Zrekonstruowany paznokieć wygląda bardzo naturalnie i jest bardzo trwały -idealne imituje naturalną płytkę , więc jest doskonałym rozwiązaniem też dla mężczyzn. Zachowuje się jak naturalny paznokieć ,więc Panie mogą go malować lakierem lub hybrydą.

Efekt GWARANTOWANY na pierwszej wizycie.

Dla kogo rekonstrukcja?

Ubytki w płytce paznokciowej lub jej brak przyklejenia do łożyska spowodowane mogą być zmianami chorobowymi (np: łuszczyca),urazami mechanicznymi ale również nie jest obojętny wpływ przyjmowanych leków. Bruzdy na paznokciach czy nawet zanik płytki paznokciowej .Wyżej wymienione przykłady to tylko jedne z niewielu jakie spotykamy w naszej Klinice.

Rekonstrukcja a grzybica paznokci ?

Rekonstrukcje można zastosować na paznokieć nadkażony grzybicą tylko wtedy gdy zostanie całkowicie wyeliminowane zakażenie. Chcesz wiedzieć więcej o grzybicy paznokcia, przeczytaj.

Oferujemy dwa sposoby rekonstrukcji:

1. Metoda sztucznej protezy paznokcia 

Protetyka paznokcia nie zastąpią klasyczne żele i akryle.Proteza toruje miejsce dla odrastającego paznokcia.Może odrosnąć na całej długości.

2. Metoda odlewania

Wykorzystywana do częściowych napraw i uszkodzeń ubytków w płytce.

Rekonstrukcja paznokci-krok po kroku:

1.Dezynfekcja i bezbolesne oczyszczenie zniszczonego paznokcia.

2.Podolog przygotowuje masę :łącząc w odpowiednich proporcjach proszek z płynem.

3.Formuje protezę paznokcia-masa sama zastyga ,przy tym może pojawić się lekkie ciepło.

4.Następnie masa jest oszlifowana przyjmując naturalny kształt płytki paznokciwej – wyróżnia się od innych metod grubością rekonstrukcji, która może być zbliżona do grubości naturalnej płytki-wyjątkowa trwałość pozwala na cienką rekonstrukcję.

Czas terapii

Rezultaty widoczne są już na pierwszej wizycie. Podstawą utrzymania zdrowej rekonstrukcji jest zastosowanie się do  właściwej i świadomej pielęgnacji domowej. Istotną rolę odgrywa regularne stosowanie zalecanych preparatów, ich zadaniem jest przyspieszyć wzrost płytki paznokciowej oraz zabezpieczyć paznokcia i łożysko przed zakażeniem .

Wykonana rekonstrukcja jest bardzo trwała .Należy kontrolować wzrost i stan płytki paznokciowej co 4-5 tygodni . Rekonstrukcje można nadlewać, ale o tym decyduje ostatecznie podolog podczas kolejnej wizyty.

Maksymalnie rekonstrukcja płytki paznokciowej powinna pozostać na paznokciu nie więcej niż 3 miesiące ,pod stała kontrola podologa.

Po terapii paznokci przerośniętych i zgrubiałych przez podologa poczujesz:

Jeżeli zauważasz podobne zmiany na paznokciach u stóp – nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Powstańców Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Rekonstrukcja - podsumowanie :

Cena zabiegu: od 180 zł.

Czas trwania zabiegu: 30-60 min.

Przygotowanie do zabiegu:

– brak zaleceń.

Zalecenia pozabiegowe:

– regularne wizyty u podologa co około 4-6 tygodni – ustalane indywidualnie,

– świadome stosowanie preparatu dobranego przez podologa z odpowiednim składem,

– zmiana obuwia: nie noszenie wąskiego buta oraz niskiego na czubkach (np.baleriny) oraz wykluczenie obcasów w uzasadnionych sytuacjach.

– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp (czyli inne ułożenie stopy) – badanie stóp u fizjoterapeuty i zastosowanie wkładek indywidualnych,

Przeciwwskazania:

– problemy z krzepliwością krwi,

– nieunormowana cukrzyca,

– rany

– grzybica paznokcia

Zapraszamy do naszej kliniki: