Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Pękające pięty

Jak pozbyć się pękających suchych pięt?

Zmagasz się nieustannie z szorstką, przesuszoną skórą pięt? Kolejne rajstopy przedarte? Żadne kremy nie pomagają i tarka też?

To dobry czas aby skorzystać z  pomocy naszego podologa. Skutecznie nie tylko zagoi pęknięcia na pięcie, ale również wyeliminuje przyczyny ich powstawania we współpracy z fizjoterapeutą. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat – jak radzić sobie z popękanymi, szorstkimi pietami.

Dlaczego pięty pękają i są takie suche?

Pękanie pięt związane jest z przesuszeniem skóry i jej nadmiernym rogowaceniem. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe ułożenie stóp (głównie przeciążenia pięty lub otarcia) oraz nieprawidłowa pielęgnacja domowa – używając tarek, pumeksu, przegrzewając, podrażniając i uszkadzając, pobudzając do szybszego narastania naskórka. Dodatkowym czynnikiem jest nieregularne stosowanie kremów i maści nawilżających lub natłuszczających.

Stosowanie preparatów do pielęgnacji domowej z niewłaściwymi substancjami aktywnymi może powodować skutek odwrotny niż wymagamy ,np.zbyt duże lub  zbyt małe stężenie popularnego mocznika.

Skutkiem suchej skóry na stopie mogą być choroby metabiliczne ,zmiany endokrynologiczne,,łuszczyca, zakarzenia grzybicze,,atopowe zapalenie skóry, rogowiec oraz alergie.Przyczyna tez może leżeć w genach oraz może występować u osób przyjmujących duże dawki leków.

Zapamiętaj!

Dzięki dyscyplinie w stosowaniu się do zaleceń podologa oraz regularnym wizytom profilaktycznym, będziesz mógł się cieszyć zadbanymi i zdrowymi stopami przez lata.

Nieleczone pęknięcia mogą prowadzić do głębokich i bolących rozpadlin, tworząc rany, a tym samym powodując idealne środowisko dla drobnoustrojów.

Czy oczyszczanie pękających pięt u podologa jest bolesne?

Terapie dla pękających pięt w naszej Klinice są bezbolesne. A prawidłowe postępowanie pozabiegowe pacjenta, ogranicza możliwość nawrotów.

Czas terapii

Przy tego typu dolegliwościach ciężko oszacować czas terapii. Natomiast  efekty są już zauważalne po pierwszej wizycie. Pęknięcia są znacznie spłycone i jeśli jest taka potrzeba odciążone. Podolog po zabiegowo dobierze odpowiednie preparaty, które są wsparciem dla serowaciałej, suchej i popękanej skóry. Istotne są regularne wizyty co 4-6 tygodni świadome stosowanie się do zaleceń.

Po wizycie u podologa poczujesz:

Pękające piety to dolegliwości, które mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie, jednak można je skutecznie wyleczyć. Nie zwlekaj umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul.Piastów Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Terapia dla pękniętych suchych szorstkich pięt - podsumowanie :

Cena zabiegu: 160-250 zł

Czas trwania zabiegu: 30-60 min.

Przygotowanie do zabiegu:

– brak zaleceń.

Zalecenia pozabiegowe:

– regularne wizyty u podologa co około 3-6 tygodni – ustalane indywidualnie,

– odciążenia,

– regularne stosowanie kremu/maści dobranego przez podologa z odpowiednim składem: 2 razy dziennie,

– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp (czyli inne ułożenie stopy) – badanie stóp u fizjoterapeuty i zastosowanie wkładek indywidualnych,

– nie stosowanie skarpetek złuszczających, pumeksów i tarek.

Zapraszamy do naszej kliniki: