Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Paznokcie przerośnięte/zgrubiałe

Kupujesz obuwie za duże bo paznokcie szukają miejsca w bucie ,zmieniają kierunek wzrostu a Ty czujesz tkliwość? Odczuwasz ból przy ucisku? Drażni Cię kołdra nocą? Latem chodzisz w pełnych butach bo się wstydzisz? Nie pójdziesz też na basen …? Paznokieć jest tak gruby ,że tracisz kontrolę i nie możesz go obciąć? Szukasz pomocy ?

Trafiłeś idealnie ,już po pierwszej wizycie poczujesz ulgę i różnicę w estetyce. Chcesz wiedzieć jak możemy Ci pomóc ,przeczytaj poniższy artykuł.

Kogo dotyka problem z przerośniętymi i zgrubiałymi paznokciami?

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie zazwyczaj zajmują paluch ale mogą być również zajęte wszystkie paznokcie. Największą grupą pacjentów ,którą spotyka ten problem to osoby starsze. Z wiekiem płytka paznokciowa zmienia kolor ,kształt oraz grubość ,a proces wzrostu znacznie się wydłuża.

Dotyczyć może osób z uwarunkowaniami genetycznymi, obciążeniami chorobowymi ,np. łuszczyca ,cukrzyca ,choroby tarczycy jak również zmianami naczyniowymi ,po urazach mechanicznych lub osób z powikłaniami nieleczonej infekcji grzybiczej paznokcia.

Nie zwlekaj

Dolegliwość ta samoistnie nie zniknie ,dlatego niezbędna jest specjalistyczna pomoc podologa. Paznokcie przerośnięte  i zgrubiałe mogą przyczynić się do zmiany toru ich wzrostu, konsekwencją stają się wrastające paznokcie finalnie powodując ból i dyskomfort. Mogą również powodować dyskomfort estetyczny oraz utrudniać wykonywanie codziennych czynności (np. chodzenie lub zakładanie butów).

Jak leczymy przerośnięte i zgrubiałe paznokcie w Klinice Podologicznej?

Fachowa pomoc podologiczna polega na użyciu specjalnych frezów skracających i oczyszczających twardą płytkę paznokciową oraz zrogowacenia podpaznokciowe, które mogą prowokować nadkażenia grzybicze. W tym przypadku fachowa pomoc podologa przebiega bezboleśnie. Następuje szybka poprawa komfortu i estetyki.

Czas terapii

Efekt ulgi GWARANTOWANY jest już po pierwszej wizycie. Przy tej dolegliwości ciężko określić dokładny czas leczenia. Z reguły okres terapii obejmuje kilka miesięcy i jest zależny od wielu czynników. Ogromne znaczenie przy tego typu paznokciach jest regularna opieka podologa oraz świadome stosowanie się do zaleceń stosując preparaty wskazane przez podologa wspomagjące eliminacje infekcji grzybiczych oraz utrzymanie paznokci w lepszej kondycji.

Po terapii paznokci przerośniętych i zgrubiałych przez podologa poczujesz:

Jeżeli zauważasz podobne zmiany na paznokciach u stóp – nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Powstańców Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Terapia dla paznokci przerośniętych i pogrubiałych-podsumowanie:

Cena zabiegu: od 160 zł.

Czas trwania zabiegu: 15-60 minut.

Przygotowanie do zabiegu:
– zmycie lakieru

– nie stosowanie żadnych maści, płynów, lakierów, olejków przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych,
– nie myć stóp minimum 12 godzin przed zabiegiem.

Zalecenia pozabiegowe:
– ustalane indywidualnie: zdyscyplinowana współpraca z pacjentem stosujący się ściśle do zaleceń podologa
– oczyszczanie zmienionej płytki chorobowej co 4-6 tygodni
– stosowanie odpowiednich dobranych preparatów wspomagających utrzymanie paznokci w lepszej kondcycji,specjaliostyczne preparaty dedykowane w zależności od dolegliwości
– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp(czyli inne ułożenie stopy)-badanie stóp u fizjoterapeuty
– zmiana obuwia :nie noszenie wąskiego buta oraz niskiego na czubkach (np.baleriny)oraz wykluczenie obcasów w uzasadnionych sytuacjach

Przeciwwskazania:
– problemy z krzepliwością krwi,
– nieunormowana cukrzyca.

Zapraszamy do naszej kliniki: