Odwiedź nas
ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie
Skontaktuj się z nami
+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl
ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie
+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl
Szukasz sposobu co zrobić z paznokciem po świeżym urazie, pod którym pojawił się krwiak podpaznokciowy? Paznokieć zmienia kolor – jest siny, a nawet czarny? Palec pulsuje, boli, jest gorący czy nawet spuchnięty?
Najlepiej do 48 godzin odwiedź podologa, który odbarczy krwiak, a Ty poczujesz natychmiastową ulgę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, jak podolog może Ci pomóc po urazie paznokcia – przeczytaj poniższy artykuł!
Paznokieć pourazowy robi się od razu, lub po pewnym czasie, cały lub częściowo czarny. Dochodzi do wylewu krwi pod płytkę paznokciową. Do krwiaka podpaznokciowego najczęściej dochodzi podczas mocnego lub długotrwałego ucisku, uderzenia, zmiażdżenia, stłuczenia, tarcia. Osoby noszące buty ochronne w pracy, sportowcy oraz wędrowcy chodzący po górach często doświadczają tego rodzaju dolegliwości.
Jeśli paznokieć dłużej utrzymuje czarne zabarwienie, które nie przesuwa się wraz ze wzrostem płytki, należy się skonsultować z dermatologiem w celu wykluczenia czerniaka.
Jeżeli udasz się do podologa do 48 godzin po wystąpieniu urazu i krwiaka, poczujesz natychmiastową ulgę. Jest również szansa, iż paznokieć nie odklei się od łożyska w trakcie terapii.
W przypadku paznokcia, który już dawno jest po urazie, a krwiaki są już starsze – powinno nastąpić niezwłoczne oczyszczenie krwiaka przez podologa. Takie zmiany stają się idealną pożywka dla infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych.
Krwiak podpaznokciowy, w szczególności w początkowym etapie – przez pierwszych kilka dni, może bardzo utrudniać funkcjonowanie, dlatego warto jak najszybciej skonsultować się z naszym podologiem, czyli specjalistą zajmującym się zdrowiem naszych stóp w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Piastów Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.
Cena zabiegu: 150 zł.
Czas trwania zabiegu: 15-45 min.
Przygotowanie do zabiegu: nie ma zaleceń.
Zalecenia pozabiegowe:
– regularne wizyty kontrolne u podologa,
– zastosowanie odpowiednich opatrunków z substancjami aktywnymi,
– stosowanie się do zaleceń podologa.
Przeciwwskazania do zabiegu:
– nieunormowana cukrzyca,
– problemy z krzepliwością krwi.