Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Klamry ortonyksyjne

W pełnym bucie czujesz ból palca? Skróciłeś paznokcie a mimo to ból palca Cię nie opuszcza? Nie możesz się dotknąć ,bo czujesz dyskomfort? Szukasz pomocy u specjalisty ?

Dobrze ,że tu jesteś chętnie pomożemy Tobie i wytłumaczymy co można zrobić abyś doświadczył ulgę na stopach. Chcesz wiedzieć więcej zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Dla kogo klamra?

Klamra jest jedną z najlepszych, skutecznych, nieinwazyjnych i bezbolesnych metod korygowania paznokcia wrastającego i wkręcającego. Jej zadaniem jest wypłaszczenie płytki paznokciowej i „wyjęcie” jej z wałów ,będących miejscem  problemu oraz przywrócić odpowiedni tor wzrostu paznokcia. Działanie samej klamry można porównać do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby .Paznokieć wrastający jest odbierany przez nasz organizm jako intruz dlatego mobilizuje się broniąc się, powodując wrażliwość na dotyk, pojawia się ból a nawet stan zapalny. Twarda płytka paznokciowa uszkadza miękką tkankę skóry powodując dyskomfort.

Nie zwlekaj

Im dłużej zwlekamy z wizyta u specjalisty tym dłużej utrzymuje się stan zapalny.Niewłaściwe leczenie może przyczynić się do dużych konsekwencji jakim są nadkażenia bakteryjnew tym gronkowiec.

Najważniejsze zalety klamry

1.Skuteczne niwelowanie bólu, często  już zauważane po pierwszym założeniu klamry.

2.Bezbolesny proces aplikacji.

3.Noszenie klamry jest bezbolesne oraz nie przeszkadza  w normalnym funkcjonowaniu.

Czas terapii

Czas terapii jest ciężko do określenia, zazwyczaj kilka miesięcy. Wpływ na przebieg terapii ma wiele czynników, najczęstsze to: grubość paznokcia, jak długo występuje problem na paznokciu, jak mocno jest zwinięta płytka, w jakich butach chodzimy, jakie jest tempo wzrostu płytki paznokciowej. Co ok.3-4 tygodnie ustalamy wizyty w celu przesunięcia klamry lub przeprowadzenia kontroli, o tym ostatecznie decyduje podolog.

Po terapii korygowania płytki paznokciowej klamrą ortonyksyjną zakładanej przez podologa poczujesz:

Zarówno paznokieć wrastający, jak i wkręcający mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, w szczególności przy chodzeniu dlatego warto skonsultować się z naszym podologiem, czyli specjalistą zajmującym się zdrowiem naszych stóp. Nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Powstańców Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Wrastanie paznokcia - podsumowanie:

Cena zabiegu: pierwsza wizyta 220 zł, kolejne wizyty 100-130 zł

Czas trwania zabiegu: 15-45 min.

Przygotowanie do zabiegu:

– zmyć lakier lub hybrydę ściągnąć,

– nie stosować na płytke paznokciową maści.

Zalecenia pozabiegowe:

– regularne wizyty u podologa i stosowanie się do zaleceń,

– noszenie odpowiednich opatrunków z substancjami aktywnymi,

– nie skracać płytki paznokciowej cążkami,

– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp (czyli inne ułożenie stopy) – badanie stóp u fizjoterapeuty i zastosowanie wkładek indywidualnych.

Przeciwwskazania:

– problemy z krzepliwością krwi,

– nieunormowana cukrzyca.

Zapraszamy do naszej kliniki: