Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Grzybica paznokci

Niepokoją Cię zmiany chorobowe na paznokciach u stóp? Zauważyłeś zmianę koloru, zgrubienia oraz kruchość paznokci? Podejrzewasz, że to grzybica paznokci? Stosujesz różne preparaty i nie widzisz poprawy? Nie możesz obciąć paznokcia ponieważ jest za gruby? W bucie coś uwiera?

Warto udać się do podologa, który przeprowadzi odpowiedni wywiad, wykona odpowiednie badania i dobierze odpowiednia terapię. W poniższym artykule dowiesz się więcej, jak poradzić sobie z paznokciami zmienionymi chorobowo, paznokciami z grzybicą.

Czy zawsze jest to grzybica paznokci?

Zmieniony wygląd paznokci może być spowodowany szerokim wachlarzem chorób, np. cukrzycą, łuszczycą oraz dysfunkcjami, m.in. uciskiem w bucie. Płytka paznokciowa najczęściej jest niszczona przez grzybicę, która jest uznana za chorobę cywilizacyjną. Nierzadko występują również infekcje bakteryjne lub uszkodzenia paznokcia, powodujące widoczne zmiany na płytce paznokciowej stóp.
Często spotykamy się z bezskutecznym leczeniem grzybicy na „oko”, gdy Pacjenci stosują preparaty doustne lub miejscowe, co wiąże się ze zbędnym obciążeniem organizmu. Grzybica paznokci nigdy nie ustępuje samoistnie. Warto udać się do podologa w celu dokładnego zdiagnozowania dolegliwości.

Jak leczymy grzybicę w naszej Klinice Podologicznej?

Podolog oczyszcza bezboleśnie zmienione chorobowo części płytki paznokciowej, następnie pobiera materiał do badań mykologicznych lub bakteriologicznych w celu upewnienia się, jaka infekcja występuje na płytce.
Wdrożona jest odpowiednia terapia, polegająca na zdyscyplinowanej współpracy z pacjentem oraz stosowania się do zaleceń podologa.
W uzasadnionych sytuacjach zalecana jest konsultacja z fizjoterapeutą.

Zdarza się czasem ,iż paznokieć po terapii nie odzyskuje swojego wcześniejszego normalnego wyglądu. Potrafi być przebarwiony, nieestetyczny ,zdecydowanie wolniej rośnie i może być bardziej podatny na inne zakażenia w przyszłości.

Czas terapii

Czas leczenia grzybicy paznokcia jest ciężko oszacować .Jest zależny od wielu czynników, m.in. od odporności pacjenta, momentu wykrycia zakażenia i zgłoszenia się do podologa ,przeprowadzenia odpowiednich badań, rodzaju zakażeń .Systematyczność i sumienność pacjenta jest istotna. Z reguły trwa około kilka miesięcy ,a wizyty powinny odbywać się co 4-6 tygodnie.

Po terapii paznokci zmienionych chorobowo przez podologa poczujesz:

Jeżeli zauważasz podobne zmiany na paznokciach u stóp – nie zwlekaj i umów się już dziś na wizytę do podologa w nowoczesnej Klinice Podologicznej Małgorzaty Brolik przy ul. Piastów Śląskich 6/1 w Strzelcach Opolskich.

Terapia dla paznokci zmienionych chorobowo-podsumowanie:

Cena zabiegu: od 160 zł.

Czas trwania zabiegu: 15-60 minut.

Przygotowanie do zabiegu:
– nie stosowanie lakieru ani zmywacza do paznokci przez ok. 4 tygodnie przed wizytą,
– nie stosowanie żadnych maści, płynów, lakierów, olejków przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych,
– nie myć stóp minimum 12 godzin przed zabiegiem.

Zalecenia pozabiegowe:
– ustalane indywidualnie: zdyscyplinowana współpraca z pacjentem stosujący się ściśle do zaleceń podologa
– oczyszczanie zmienionej płytki chorobowej co 4-6 tygodni
– stosowanie odpowiednich dobranych preparatów leczniczych w zależności od dolegliwości
– w sytuacji podejrzenia nieprawidłowości w biomechanice stóp(czyli inne ułożenie stopy)-badanie stóp u fizjoterapeuty
– zmiana obuwia :nie noszenie wąskiego buta oraz niskiego na czubkach (np.baleriny)oraz wykluczenie obcasów w uzasadnionych sytuacjach

Przeciwwskazania:
– problemy z krzepliwością krwi,
– nieunormowana cukrzyca.

Zobacz metamorfozę – Grzybiczy paznokieć.

Zapraszamy do naszej kliniki: