Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Metamorfozy

PAZNOKIEĆ PO URAZIE MECHANICZNYM

Pacjentka doznała urazu mechanicznego około 2 lata temu i od tego czasu paznokieć zmienił kształt.
Paznokieć przesuszony, o zabarwieniu żółtawym, z przestrzenią między łożyskiem, gdzie gromadzą się zanieczyszczenia. Zwinięty odstawał, uniemożliwiając bezbolesne chodzenie w pełnych butach.

Pacjentka mimo niepewności pozwoliła oczyścić bezboleśnie paznokieć, przygotowując go od razu na pierwszej wizycie do założenia klamry. Regularne wizyty i stosowanie się Pacjentki do zaleceń – Pacjentka smarowała paznokieć odpowiednim preparatem w celu zregenerowania płytki paznokciowej, sprawiły, iż jest przytwierdzony do łożyska, jest spłaszczony, i co ważne – nie boli! Paznokieć zaczyna wyglądać zdrowo.

Aktualnie czekamy aż paznokieć odrośnie na długość, ponieważ Pacjentka stosuje preparat, który też ma wpływ na szybszy odrost paznokcia. Mamy nadzieje, że na lato będzie się czym pochwalić w sandałkach. Każda wizyta w gabinecie przebiegła bezboleśnie. Jestem bardzo dumna z tak cierpliwej i systematycznej Pacjentki i czekam na dalszy przebieg terapii.

MAŁY ODCISK - DUŻY PROBLEM

Pacjentka ze względu na nieprawidłowości w biomechanice miała duże ilości zrogowaciałego naskórka, tzw. hiperkeratoza. Jedna z nich, dość uciążliwa utworzyła się na małym palcu. Powstała w skutek rotacji palca, czyli obracania się i układania w taki sposób, iż w miejscu gdzie powstał odcisk palec opierał się o podłoże, np. podeszwę buta. 

Palce są dość mocno unerwione i niestety często czujemy kujący ból, czasem mamy wrażenie, że w tym miejscu to własnie paznokieć boli, ale to tylko wrażenie. 
Pacjentka zgodziła się na bezbolesne usunięcie odcisku. Na kolejnej wizycie po odcisku i po bólu już nie było ani śladu.

Zdarza się, że pacjenci boją się wizyt w gabinecie podologicznym i nie pozwalają opracować innych hiperkeratoz, a jedynie to, co boli. Na szczęście moja Pacjentka przy drugiej wizycie pozwoliła sobie usunąć wszystkie niedoskonałości, w celu uniknięcia tworzenia się podobnych dolegliwości jak wcześniej na palcu.

PAZNOKCIE WRASTAJĄCE

Moi Drodzy, paznokcie wrastające, to już nie jest problem. Można je wyleczyć – bezboleśnie i skutecznie ‼️
Wystarczy przyjść do Naszej kliniki na konsultację. Omówimy przyczyny, ustalimy terapię w celu uzyskania szybkiej ulgi i estetyki paznokci. Wiem, że potrzebujecie cierpliwości, bo bolesny problem może trwać latami.

Po to jednak stosujemy innowacyjne rozwiązania takie jak metoda Unibrace, klamry Tytanowe, Frazer, Ortogrip aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w leczeniu wrastających paznokci.
Zadzwońcie lub napiszcie i umówcie się na wizytę, a my z przyjemnością zajmiemy się Waszymi stopami.

NIE MA PLASTRÓW NA ODCISKI

Dzisiaj kolejna odsłona pt. „nie ma plastrów na odciski”, czyli nie zawsze warto szukać cudownego lekarstwa na wszystko‼️

Naszą klinikę odwiedziła przesympatyczna Seniorka. Coś jej się zrobiło na palcu i chcąc sobie ulżyć, udała się do apteki po plastry na odciski. Tymczasem efekt był nieco odmienny od oczekiwanego. Pojawił się ból większy niż wcześniej i to nawet podczas spoczynku. Pojawił się również stan zapalny, który w trakcie oczyszczania okazał się przetoką wypełnioną ropną wydzieliną.

Zabieg wykonywany w Klinice, pomimo powikłań po plastrze na odciski, został przeprowadzony bezboleśnie. Odcisk został dokładnie oczyszczony z hiperkeratoz, zabezpieczony odpowiednim odciążeniem i opatrunkiem. Nasza Pacjentka od razu po zabiegu zauważyła, iż odcisk już nie „rwał” bólem, jak to określiła. Warto było zobaczyć tę radość na jej twarzy.

Moi Drodzy, jeżeli zauważycie coś niepokojącego na Waszych stopach nie szukajcie rozwiązania na skróty – w aptece, w sklepie kosmetycznym lub w Internecie. Od tego jest podolog aby szybko zdiagnozować i uleczyć Waszą dolegliwość, bez skutków ubocznych.

UWAGA: Zdjęcie wykonywane podczas jednej wizyty.

ODCISKI A PROBLEMY Z BIOMECHANIKĄ

„Skąd się wziął ten odcisk na palcu? Przecież ja tak dbam o stopy i mam wygodne buty!!” – często słyszymy takie słowa w Klinice. Niestety na powstawanie odcisków mają również duży wpływ nieprawidłowości w naszej biomechanice. Na zdjęciu widać jak 4 palec lekko się zgina w stronę podeszwy, tworząc tym samym palec młotkowaty, który na szczęście nie jest najbardziej ekstremalnym przypadkiem. Można zauważyć, jak staw tego palca jest uniesiony wyżej niż pozostałe, co stwarza idealne warunki do otarć i ucisku, które uzyskujemy chodząc w butach – nawet tych wygodnych. Niestety ucisk i tarcie, opieranie się palca o materiał obuwia przyczynia się do powstawania hiperkeratoz, które mogą być bolesne. Odcisk w tym miejscu jest bardzo uporczywy, szczególnie, kiedy trzeba nosić pełne buty.

W gabinecie miejsce odcisku zostało bezboleśnie odciążone poprzez jego oczyszczenie. Pacjent poczuł natychmiastową ulgę. Zaleceniem dla pacjenta jest noszenie regularnie odciążeń, których zadaniem jest osłanianie miejsca narażonego na odcisk przed materiałem z którego but jest wykonany.


Pamiętajmy, że odcisk, jeśli ma warunki – czyli przyczynę, będzie w niektórych przypadkach powracał. Dlatego ważne jest aby oprócz usunięcia odcisku w gabinecie, pacjent odciążał to miejsce również w domu. Wtedy efekty są długotrwałe, a nawet czasem stałe.

Kochani Pacjenci‼️ Proszę nie zapominajcie, iż rzetelna współpraca z podologiem daje naprawdę znakomite efekty.

UWAGA: Zdjęcia wykonane podczas jednej wizyty .

GRZYBICZY PAZNOKIEĆ

Historia starszego Pana, który ze względu na grubość paznokcia nie radził sobie z obcinaniem. Paznokieć szukał miejsca w bucie, co widać po zmianie kierunku wzrostu. Okazało się, iż przyczyną deformacji paznokcia była grzybica, a paznokieć zrobił się szponowaty (określenie podologiczne).

Paznokieć został bezboleśnie oczyszczony (ze względu za tkliwość i stres pacjenta na pierwszej wizycie oczyszczenie paznokcia nie było maksymalne, jakie bym chciała; podczas kolejnych wizyt pacjent był bardziej cierpliwy i spokojny, a oczyszczanie przeszło planowo) – był to konieczny warunek aby preparaty podologiczne zadziałały ze skutkiem pozytywnym.
Jak widać na zdjęciach, regularne wizyty i systematyczne stosowanie odpowiednich preparatów przez pacjenta poprawiła wygląd i stan zdrowotny paznokcia.
Po grzybicy ani śladu! Teraz tylko czekamy na prawidłowy odrost zdrowego paznokcia.

Uśmiech i zadowolenie Pacjenta – coś totalnie bezcennego ‼️ Muszę powiedzieć, iż wielką zasługą było sprytne podejście małżonki, która poprosiła męża aby ją przywiózł na wizytę do mnie… a na miejscu wyjaśniła „Dzisiaj ten pan przyjechał na wizytę, a ja umówię się na następny raz!”. Teraz Pacjent ochoczo chodzi na zabiegi, czasami tylko wesoło dokucza żonie „Dlaczego wcześniej nie umówiłaś mnie do Pani Małgosi?”. Ech Panowie…

Na podstawie 73 opinii.
Brygida Manget
Brygida Manget
2022-07-11
Fachowa i profesionalna obsługa.Jestem mega zadowolona z zabiegów przeprowadzonych na moich stopach. Pozdrawiam napewno jeszcze nie raz tam wrócę .
Danuta Kubon
Danuta Kubon
2022-07-08
Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi. Nie sądziłam, że można usunąć odciski bezboleśnie. Polecam wszystkim.
Anna Hałek
Anna Hałek
2022-07-07
Ewa Olechno
Ewa Olechno
2022-07-06
Jak zawsze miło spędzony czas ???? przygotowane do lata z całego ❤️ POLECAM
Barbara Hadrian
Barbara Hadrian
2022-06-29
Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Polecam!
Patryk Bednarz
Patryk Bednarz
2022-06-28
Profesjonalna obsługa.Panie które tam pracują znają się na rzeczy.Klient nie jest pozostawiony samemu sobie od razu jest omawiany proces leczniczy i dostępne opcje.
Piotr Majnusz
Piotr Majnusz
2022-06-18
Jak najbardziej polecam wszystkim sposób podejścia do pacjenta na wysokim poziomie.
Wojtek Malin
Wojtek Malin
2022-06-18
Moja Mamusia mega zadowolona z profesjonalnego podejścia do problemu i indywidualnego podejścia do pacjenta.Polecam z całego serca
Anna
Anna
2022-06-18
Z usług Kliniki Podologicznej miały okazję skorzystać moja Mama, a także Mama mojego męża. Obie Panie były zachwycone jakością wykonanych zabiegów, profesjonalnym podejściem do Klienta, a także atmosferą podczas wizyty. Nie mogę doczekać się mojej własnej wizyty 🙂
Тетіана Романюк
Тетіана Романюк
2022-06-09