Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Wrastający paznokieć – prawidłowe leczenie

Wrastający paznokieć – prawidłowe leczenie

Wrastający paznokieć jest jedną z częstszych dolegliwości, z którą udajemy się do chirurga, celem usunięcia częściowej lub całkowitej płytki paznokciowej. Zabieg ten jest coraz rzadziej praktykowany ze względu na niską skuteczność, bolesność i długą rekonwalescencję.

Jedną z metod postępowania w gabinecie podologicznym w przypadku paznokci wrastających jest ortonyksja czyli korekcja zdeformowanego paznokcia, nieprawidłowego toru jego wzrostu za pomocą różnych klamer, co następnie zapobiega ponownemu wrastaniu oraz szybko likwiduje ból. Aplikacja klamry jest bezbolesna, nieinwazyjna i skuteczna.

Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

Nieprawidłowe obcinanie paznokci u nóg – zbyt krótko, zbyt głęboko, na „ okrągło”. Głębokie i systematyczne podcinanie boków paznokci przynosi ulgę doraźnie, dzięki temu zmienia kształt paznokcia, który tym bardziej nasila proces jego wrastania.

Przyczyną wrastania mogą być również zbyt mięsiste wały paznokciowe, nadmierna potliwość i maceracja, niektóre choroby paznokci (np. łuszczyca, grzybica), genetycznie uwarunkowane, urazy, deformacje ortopedyczne (np. deformacje palców, płaskostopie), obuwie: za ciasne, za duże, złej jakości, na wysokich obcasach oraz otyłość.

Jeżeli pojawia się problem z wrastaniem paznokcia, to najwyższy czas aby udać się na konsultacje do gabinetu podologicznego, gdzie zostanie zdiagnozowana przyczyna wrastania paznokcia i omówiona odpowiednia terapia do przypadku pacjenta.

Serdecznie zapraszam na konsultacje,

Małgosia Brolik