Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Jak leczyć wrastające paznokcie? (cz.3)

Jak leczyć wrastające paznokcie? (cz.3)

Czy masz paznokcie, które wrastają i każdego dnia sprawiają ból oraz dyskomfort w chodzeniu? Czy zastanawiasz się, co można z nimi zrobić, gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Otóż na pewno warto udać się do gabinetu podologicznego, gdzie sytuacja zostanie opanowana bezboleśnie. Opieka podologa nad paznokciem wrastającym jest bezcenna i konieczna!

Metody leczenia wrastających paznokci

Jedną z metod leczenia paznokci jest założenie klamry na płytkę paznokciową. Nie obawiaj się tego rozwiązania. Terapia dla paznokcia wrastającego jest bezbolesna, a założenie klamry, jak i jej noszenie nie sprawia bólu! Klamra nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania! Klamry zakładane na płytkę paznokciową są różne i w moim gabinecie są dostosowane indywidualnie do przypadku. Są to klamry drutowe: tytanowe, OnyClip, UniBrace, Frazera, RUCK® ORTOGRIP.

Jeśli Twój paznokieć wrasta, tworząc stan zapalny, ranę i ból, to pierwszym etapem jest wizyta u podologa oraz wyciszenie i podgojenie miejsca podrażnionego na palcu. Dopiero potem bezboleśnie zakładana jest klamra na płytkę paznokciową. Zadaniem klamry jest wypłaszczenie płytki paznokciowej, która zmienia tor wzrostu, a paznokieć zaczyna wyglądać estetycznie i ładnie.

Kolejnym etapem przy terapii wrastających paznokci jest zbadanie stopy np.  na podoskopie, w celu zdiagnozowania ułożenia stopy oraz ewentualnych zaburzeń. Ma to ogromny wpływ na kształt płytki paznokciowej. Badanie to daje obraz stopy, pokazuje małe lub większe nieprawidłowości na stopie, o których często nie wiemy. W tym celu wykonuje się wkładki indywidualne do butów, aby skorygować wady stopy. W ten sposób wyeliminujemy jedną z przyczyn powstawania paznokci wrastających.

Muszę też wspomnieć, iż zdarzają się ciężkie przypadki, gdzie wymagana jest plastyka wałów lub opuszka. W takim przypadku konieczna jest interwencja chirurgiczna u specjalisty.

Wrastanie paznokcia najczęściej dotyczy dużego palucha, ale nie jest to reguła. Warto wiedzieć, że nie robiąc nic z wrastającym paznokciem, pozwalasz na to by problem się rozwinął i dalej pogłębiał. Nie możesz uciekać od problemu czekając na lato, kiedy nosimy odsłonięte buty i ból jest mniejszy, gdyż but nas nie uciska. Pamiętaj, że nie leczony wrastający paznokieć niesie za sobą szereg powikłań, np. zakażenia gronkowcem. Wtedy leczenie znacznie się wydłuża.

Zapraszam na konsultację w moim Gabinecie w celu omówienia terapii dla Twojego paznokcia. Pamiętaj: założenie klamry jest bezbolesne i nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania.

Twoja podolog, Małgorzata Brolik

Gabinet Podologiczny