Odwiedź nas

ul.Mickiewicza 8
47-100 Strzelce Opolskie

Skontaktuj się z nami

+48 721 461 023
gabinet@twojapodolog.pl

Domowy sposób na brodawki

Domowy sposób na brodawki

Pora letnia sprzyja wyciągnięciu stóp z półbutów i trzewików. Na świat dzienny wychodzą nie tylko odciski, zaniedbane paznokcie, zmiany grzybicze, ale też stopy pokryte brodawkami. Myślę, iż wiele osób wie, że nie jest to przyjemna dolegliwość i często trudna do usunięcia.

Glistnik jaskółcze ziele

Dobrym domowym sposobem może być zastosowanie rośliny znanej jako glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus) – zwane też dawniej w medycynie ludowej „łaską Pana Boga”, „zielem Marii”, „liśćmi Pana Boga” czy „złotym korzeniem”.

Sok z glistnika charakteryzuje się przede wszystkim wysoką zawartością alkaloidów – w składzie chemicznym rośliny można ich znaleźć aż 18. To one odpowiadają za bakteriobójcze, antypasożytnicze i grzybobójcze właściwości jaskółczego ziela. Zioło to działa przeciwalergicznie, a także zmniejsza lub znosi wstrząs anafilaktyczny i histaminowy. Grzybobójcze właściwości glistnika wykorzystywane są zewnętrznie w leczeniu zakażeń skóry Candida albicans i innymi grzybami. Jest też przydatne w leczeniu leczeniu kurzajek i innych brodawek, wywołanych m.in. przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). W medycynie ludowej najczęściej stosuje się jaskółcze ziele na kurzajki. Jeśli masz z nimi problem, zamiast wydawać majątek na apteczne leki zastosuj kurację na bazie rośliny, która zapewne rośnie gdzieś w pobliżu twojego domu. 

Jak stosować jaskółcze ziele na kurzajki?

To bardzo proste. Potrzebne będą ci świeże łodygi jaskółczego ziela. Gdy je przełamiesz, z rośliny wydobędzie się charakterystyczny sok o barwie pomarańczowej. Smaruj nim kurzajki możliwie jak najczęściej przez kilka kolejnych dni. Przez około 30 minut po zaaplikowaniu soku z jaskółczego ziela staraj się nie myć rąk i nie podrażniać niczym zmienionego chorobowo miejsca. Po kilku (czasem kilkunastu – to kwestia indywidualna) dniach takich zabiegów kurzajka powinna zaschnąć i samoistnie odpaść. Ogromną zaletą takiej naturalnej kuracji jest fakt, że w jej wyniku kurzajka nie odrasta – co często zdarza się po zabiegach medycznych.

Czasami taka prosta kuracja może być lepszym lekarstwem na brodawki niż stosowanie wielu preparatów z drogerii lub apteki.